سیر صعودی اجاره خانه و قیمت املاک زرند در کمیسیون اصناف شورای شهر مورد بررسی قرار گرفت.

17 ۰

♦️ مهندس حامد اسلامیت مسئول کمیسیون اصناف شورای شهر زرند ، به منظور بررسی و علت یابی ، بالا رفتن بی رویه اجاره بهاء مسکن و قیمت املاک در زرند تشکیل جلسه داد

 

🔸️ این جلسه با حضور مهندس یزدان پناه ، دکتر نکویی از اعضای شورا ، رئیس اتاق اصناف شهرستان ، رئیس اتحادیه بنگاه داران و مشاوران املاک ، نماینده اداره صنعت و معدن و مسئولین حوزه املاک شهرداری برگزار گردید .
♦️ مهندس اسلامیت مسئول کمیسیون اصناف شورای شهر ساماندهی و کنترل اجاره بهای مسکن و زمین های مسکونی که نارضایتی قشر بزرگی از جامعه زرند را در پی داشته است ، یکی از دغدغه‌های مهم شورای شهر اعلام نمود . وی گفت : شورای شهر برای حل این مشکل بزرگ آماده هر گونه همکاری خواهد بود .

♦️ مهندس یزدانپناه با اشاره به اینکه : هدف شورای شهر از برگزاری کمیسیون ها آشنایی با مشکلات مردم است ، اظهار داشت : اعضای شورا با دعوت از متخصصین در حوزه‌های مختلف از مشکلات مردم بهتر و بیشتر آگاهی پیدا خواهند کرد و در خصوص رفع این مشکلات اقدام عاجل صورت خواهد گرفت .
🔸️ وی افزود : تا وحدت رویه نداشته باشیم هیچ اقدام مثبتی در شهر اتفاق نخواهد افتاد .

♦️ دکتر نکویی در این جلسه ، قیمت‌گذاری واحد و مشخص و پایه ای ، بر اساس قیمت منطقه ای ، نوع ساختمان و تجهیزات ساختمان را راه حل اساسی این معضل دانست و اظهار داشت : متاسفانه صنعت در کنار محاسنش ، معایب و عوارض بسیار سنگینی را بر دوش شهر و شهروندان گذاشته است .
🔸️ مهندسین صنایع با قیمت های بالا ، منازل را اجاره میکنند . همین امر عامل صعود بی رویه اجاره مسکن در زرند می شود .
🔸️دکتر نکویی تصریح کرد : باید یک فرمول خاص و مشخص مصوب شود و به تمام بنگاههای املاک ارجاء گردد .

♦️ حسین نظری رئیس اتاق اصناف شهرستان در این جلسه گفت : اتاق اصناف شهرستان از این روند استقبال خواهد کرد . زیرا این افزایش بی رویه اجاره بها و قیمت املاک دامنگیر خانواده بزرگ اصناف هم شده است . اجاره های سنگین مغازه ها رونق کسب و کار را از کاسبان زرند گرفته است .

♦️ مهندس محمودزاده از کارشناسان فنی شهرداری با اشاره به این که زرند از دیرباز شهر صنعتی بوده و دارای کارخانجات صنعتی و تا کنون اینچنین دچار مشکل اجاره بهاء مسکن نشده است ، اظهار داشت : کارخانه زغالشویی و نیروگاه برق زرند از حدود ۶۰ سال پیش در این شهر احداث گردیده اند . اولین اقدام شان ساخت مسکن برای نیروهای خود بود و رفاه نیروهای خود را تامین کردند .
🔸️ امروز چرا ما نباید شاهد مجتمع های مسکونی فولاد و سنگ آهن در زرند باشیم .

💥 در پایان این جلسه مقرر گردید :
این موضوع در جلسات بعدی کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد و پس از تنظیم یک سند راهبردی و یک فرمول مشخص و معقول ، با نظرات کارشناسی منطبق بر معیارهای اصولی و اساسی تنظیم گردد و سپس با حضور دادستان ، رئیس دادگستری و فرماندار شهر ، این موارد به صورت مصوبات لازم الاجرا به همه واحدهای صنفی مشاوران املاک زرند ارجاء گردد .

💫 روابط عمومی شورای اسلامی شهر زرند

نوشته مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *