💥 چالش ها و راهکارهای توسعه فضای سبز زرند بررسی شد….

66 ۰

سیما و منظر رنگ پریده زرند جانِ تازه‌ای خواهد گرفت….
♦️ در کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر زرند عصر روز گذشته شنبه ۶ شهریور ماه ، دکتر نکویی با دعوت از مدیرعامل سازمان سیما منظر شهرداری و کارشناسان و صاحب نظران این حوزه در خصوص چگونگی ساماندهی چهره پارک ها و فضاهای سبز شهر تشکیل جلسه داد
♦️ مهندس جعفری عدم برنامه‌ریزی صحیح در اجرای پروژه ها و عدم هماهنگی و هارمونی مناسب بین پروژه های انجام شده را یکی از مهمترین آفت های سازمان سیما و منظر دانست .
🔸️ وی گفت : در مناطق کویری با آب و هوای خشن و ناسازگار کار کردن در حوزه فضای سبز و نگهداری از فضای سبز شهری کار بسیار دشواری است .

♦️ مهندس عبدالله زاده مدیرعامل سازمان سیما منظر شهرداری یکی از ضعف های بزرگ فضاهای سبز شهری زرند را نورپردازی مناسب دانست و اظهار داشت :
این موضوع در دستور کار قرار گرفته و کار در فضای سبز حاشیه بلوار ۱۵ خرداد آغاز گردیده است .

🔸️وی گفت : ساخت پایه های نوری برای پارک ها و بوستان های محلات هم در دست اقدام است که ظرف چند روز آینده نصب و نسبت به روشنایی بوستان‌ها اقدام خواهد شد .

♦️ مهندس نورالدینی رئیس اداره راه و شهرسازی با اشاره به ورودی شهر از سمت رفسنجان (بلوار سید مصطفی خمینی) اظهار داشت : یکی از مناطقی که هرچه سریعتر باید به آن رسیدگی شود و نسبت به زیباسازی آن اقدام گردد این ناحیه از شهر است .

♦️ در این جلسه پس از بحث و بررسی در خصوص ساماندهی فضای سبز در مناطق مختلف شهر ، مصوباتی بدین شرح به تصویب رسید که پس از این کمیسیون در صحن علنی شورا نیز مطرح و تصویب اعضاء شورا رسید .

💥 مصوبات کمیسیون :
✔ ا_ لزوم اجرای فنی و اصولی پروژه های عمرانی معماری و شهرسازی فضای سبز ، المان و نورپردازی شهری با هماهنگی و نظر کمیسیون و تصویب نهایی شورا
✔ ۲ _ راه اندازی دفتر طرح و برنامه ریزی شهری با حضور متخصصین شهرداری در محل نهاد مذکور و لزوم تهیه دفتر مطالعات ، نقشه اجرایی و طرح سه بعدی برای پروژه های محیطی
✔ ۳ _ استفاده از مشاورین حوزه های فضای سبز و سیما منظر شهری با بررسی های میدانی به منظور تهیه طرح جامعه فضای سبز شهری
✔ ۴ _ ساماندهی ورودی زرند از سمت رفسنجان تا ابتدای ورودری شهرک امام سجاد (ع)
✔ ۵ _ مشخص نمودن اراضی دارای کاربری فضای سبز واقع در شهرک های مسکن مهر ، امام ، اکبرآباد و غرب شهرک رزمندگان و پیگیری در جهت واگذاری اراضی موصوف به شهرداری در قالب صورتجلسه قانونی .
ضمناً حسب مباحث مطروحه مقرر گردید به منظور ایجاد اکو پارک در اراضی واقع در ضلع شرقی دانشگاه آزاد مناطق سرباغ بدواً زمین مورد نیاز مشخص و پس از واگذاری آن توسط اداره راه و شهرسازی و شهرداری مطالعات طرح به همراه برآورد اعتبار در بودجه سال آتی در دستور کار قرار گیرد .

💫 روابط عمومی شورای اسلامی شهر زرند

نوشته مرتبط

بهره برداری از پل پارسیان و ۱۵۰ هزار متر مربع آسفالت معابر شهر زرند با حضور دکتر موسوی معاون عمرانی استانداری و مسئولین ارشد شهرستان در دومین روز از هفته دولت…..

منتشر شده توسط - شهریور ۵, ۱۳۹۹ ۰
محمدرضا مهدلو شهردار زرند از احداث پل پارسیان به عنوان یک پروژه بزرگ شهری یاد کرد که نتیجه یک کار…

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *