نشست ۷ ساعته شورای شهر زرند در سیر بررسی و چکش کاری لایحه عوارضات محلی ۱۴۰۰ شهرداری در کمیسیون اقتصادی و جلسه علنی شورا ….

53 ۰

کاهش سهم عوارضات مردمی و افزایش
سهم صنایع

💥 ایرج رحمانی رئیس شورا :
تعرفه عوارضی باید با کاهش سهم مردم شکل گیرد .

♦️ حاج عباس ایرانمنش مسئول کمیسیون اقتصادی و برنامه و بودجه شورا ، ظهر روز گذشته دوشنبه ۴ اسفند ، در ادامه کنکاش و بررسی عوارضات محلی بودجه ۱۴۰۰ شهرداری ، با دعوت از اعضای شورا تشکیل جلسه داد .
🔹️ در این جلسه ، با توجه به اینکه خانم زمانی بررسی عوارضات ساختمانی و خدمات شهری را قبول کرده بود ، میزان افزایش عوارضات محلی شهرداری در بخش ساختمانی (تجاری و مسکونی) و خدمات شهری در مقایسه با سال گذشته را به اعضای شورای شهر ارائه نمود .
♦️ لازم به ذکر است کمیسیون اقتصادی شورا ساعت ۱۳ آغاز و ساعت ۱۵ پایان یافت و بلافاصله جلسه علنی شورا آغاز و تا ساعت ۱۹ ادامه پیدا کرد .
🔹️ پس از بحث و بررسی و تبادل نظر چندین ساعته در تمامی ردیفهای این بخش از بودجه که ارتباط مستقیمی با شهروندان دارد ، مبالغ پیشنهادی شهرداری اصلاح و مجددا به شهرداری ارجاع گردید .

 

♦️ ایرج رحمانی رئیس شورای شهر زرند در این جلسه با بیان اینکه : اصلاحات بودجه در سال گذشته فشار اقتصادیِ گروهی از شهروندان را مضاعف کرد ،
اظهار داشت : این افزایش بعد از چندین سال به منظور همطراز شدن با عوارضات دیگر شهرستان های همجوار و تحقق یافتن بودجه مورد نظر ، باید رقم می خورد .
🔹️ وی افزود : اکنون جهت‌گیری شورا در بودجه به این سمت است که ضمن در نظر داشتن تحقق بودجه مورد نظر و به سرانجام رساندن پروژه ها و طرح و برنامه های پیش بینی شده برای آبادانی شهر ، از فشار بر مردم کاسته شود .

🔹️ وی تصریح کرد : این درصورتی است که عوارض بعضی از اقشار پردرآمد که پرداخت ناچیزی دارند باید اصلاح گردد و عوارض واقعی برایشان در نظر گرفته شود .

🔹️ رئیس شورای شهر گفت : بودجه باید از منابع پردرآمد تامین گردد ، نه از کسبه ای که برای امرار معاش و تامین مخارج زندگی معمولیشان تلاش می کنند .
🔹 ️ایشان ضمن تقدیر از زحمات اعضای شورا که در چند روز گذشته در خصوص بررسی موشکافانه ی بودجه همت کردند و وقت گذاشتند ، و تشکر از شهردار و معاونین شهرداری و کلیه افرادیکه در تنظیم بودجه تلاش کردند ، ابراز امیدواری کرد که نتیجه این تلاش شبانه‌روزی ، آسایش و رضایتمندی شهروندان و آبادانی و پیشرفت شهر باشد .

🔹️ ایرج رحمانی در پایان این جلسه اظهار داشت : هنوز نتوانستیم حق و حقوق واقعی شهر را از کارخانه ها و صنایع و معادن شهر دریافت کنیم .
اگر این منابع حقوق واقعی شهر را پرداخت کنند بخش اعظمی از بودجه تامین خواهد شد . همانند شهرهای صنعتی همجوار که به توسعه و پیشرفت چشمگیری دست یافتند در صورتی که فشاری هم بر مردم وارد نشده است .

 

ابراهیم لشکری مدیر روابط عمومی شورای اسلامی شهر زرند….

نوشته مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *