در کمیسیون اقتصادی شورای شهر زرند مطرح و بررسی شد

87 ۰

 

♦️ حاج عباس ایرانمنش مسئول کمیسیون اقتصادی شورای شهر زرند به منظور بررسی چگونگی بالا بردن مشارکت های مردمی با مدیریت شهری و نحوه ایجاد فرصت های سرمایه گذاری در جهت پویایی اقتصاد شهر و شهرداری ، با دعوت از تعدادی از اعضای شورا و معاونین شهرداری تشکیل جلسه داد .

🔹️مسئول کمیسیون اقتصادی شورا در آغاز جلسه اظهار داشت : توسعه شهری زمانی محقق خواهد شد که شهرداریها در تصمیمات خود تقویت و پیشرفت جامعه شهری را هدف گذاری کنند .
🔹️ وی افزود : مجموعه شهرداری باید توانایی این را داشته باشد که شهری را بازآفرینی کند که شهروندانش احساس آرامش و رفاه و عدالت و برابری از فرصت‌های زیست شهری داشته باشند .
آن وقت است که روحیه مشارکت گرایی و تعامل گرایی در شهروندان نمود خواهد کرد و به یاری مدیریت شهری خواهند آمد .

♦️مهدی برهانی نژاد در این جلسه ضمن اشاره به موفقیت در اجرای طرح ممیزی اظهار داشت :
این طرح به خوبی انجام شد اما متاسفانه استفاده درست از آن به عمل نیامد .
🔹️وی تصریح کرد : طرح ممیزی می تواند در جهت پویایی اقتصاد شهرداری و ارتباط نزدیک تر و بهتر با شهروندان بسیار موثر باشد .
🔹️ایشان یکی دیگر از راههای پویایی اقتصاد شهر را به جریان انداختن صنایع پایین دست کارخانه فولاد برشمرد و گفت : از مجموعه فولاد خواسته شود که صنایع پایین دست خود را معرفی کند و از طریق جراید و رسانه ها نشر داده شود و به اطلاع شهروندان رسیده شود . بدین ترتیب علاقه‌مندان و کارآفرینان و سرمایه گذاران می توانند اقتصاد خرد این شهر را پویا کنند .

♦️ فرهاد اسدی ضمن تاکید بر عملیاتی شدن کمیسیون‌ها گفت : تعداد جلسات ما مهم نیست آنچه مهم است عملیاتی شدن مصوبات است .
🔹️ایشان ضمن تقدیر از کارکنان شهرداری و مدیریت شرکت شهرنما اظهار داشت : تولیدات محصولات عمرانی شهرداری به همت مجموعه شرکت شهرنما افزایش یافته است .
می‌طلبد برای فروش و درآمد زایی تبلیغات موثری صورت گیرد .
🔹️ فرهاد اسدی با بیان اینکه زیرساخت‌های درست و اصولی شهری در زرند که با توجه به افزایش چندین برابری جمعیت ، هنوز هم بدون تغییر جوابگو است ، مدیون آینده نگری مدیران شهری سالیان گذشته است .

🔹️وی ضمن اشاره به آینده نگری مرحوم دیلمقانی و شهرداران پیشین زرند تاکید کرد : که در اجرای هر طرح و برنامه‌ای باید آیندگان را نیز در نظر داشته باشیم .

♦️ خانم زمانی با انتقاد از وضعیت عمل کرد جذب سرمایه گذار در شهرداری اظهار داشت : شعار دادن را باید کنار گذاشت . زرند پتانسیل‌های زیادی دارد .

🔹️ وی تصریح کرد : کافیست شهر زرند به لحاظ فرهنگی صنعتی و کشاورزی ، درست و صحیح در کشور معرفی شود . آن وقت شاهد حضور چشمگیر سرمایه‌گذاران در زرند خواهیم بود .
🔹️ زرند به خودی خود سرمایه‌گذار را جذب خواهد کرد . فقط به یک مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح و درست احتیاج داریم .
🔹️ ایشان تنها راه ایجاد درآمدهای پایدار را استقبال و حمایت از سرمایه گذار دانست .

♦️محمد منصوری معاون اداری مالی شهرداری در ابتدای سخنان خود گزارشی از درآمدهای شهرداری از ابتدای سال تاکنون ارائه و عملکرد و تلاش مجموعه شهرداری را نسبت به سال گذشته غیر قابل قیاس دانست .
🔹️ وی افزود : از خرده سرمایه ها و اهمیت آن ها نباید غافل شد .
معاون اداری مالی شهرداری از ثبت ۳۵ هزار برگ ممیزی در سیستم شهرداری خبر داد و از اینکه درگاه الکترونیکی برای همه شهروندان ایجاد شده اما باز هم شهروندان برای پرداخت عوارضات خود به شهرداری مراجعه می‌کنند گلایه کرد .

♦️احسان نوذری معاون فنی و عمرانی شهرداری ضمن اشاره به نقاط قوت و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در زرند اظهار داشت : ایراد از ما است که نتوانسته ایم شرایط و بستر مناسب برای سرمایه گذاران ایجاد کنیم .
🔹️ ایشان اراضی ۵۷۰ هکتاری جنب واگن‌سازی را بهترین موقعیت سرمایه‌گذاری خرد و کلان در زرند دانست .

ابراهیم لشکری مدیر روابط عمومی شورای اسلامی شهر زرند……

نوشته مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *